Polscy idealiści na tle społecznego rozkładu w „Lalce” Bolesława Prusa – rozprawka

Ignacy Rzecki, Stanisław Wokulski oraz Julian Ochocki to bohaterowie „Lalki” Bolesława Prusa, których należy uznać za polskich idealistów na tle społecznego rozkładu. W poście znajduje się wzorcowa rozprawka o romantykach i pozytywistach, która broni powyższej tezy.

Czytaj dalej Polscy idealiści na tle społecznego rozkładu w „Lalce” Bolesława Prusa – rozprawka

Psalm 47 – co warto wiedzieć?

Jan Kochanowski, wybitny na skalę światową renesansowy poeta, poza słynnymi fraszkami czy trenami, zapisał się w historii także jako tłumacz psalmów, które chętnie czytywane są aż do czasów obecnych. Psałterz…

Czytaj dalej Psalm 47 – co warto wiedzieć?

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Dzieci często nie chcą się uczyć, niechętnie chodzą do szkoły, a prace domowe odrabiają jak najszybciej, aby mieć więcej czasu wolnego. Nie zawsze są w stanie przewidzieć długoterminowe skutki takiego…

Czytaj dalej Jak zachęcić dziecko do nauki?

Opowieść wigilijna – sprawdzian. Pytania i odpowiedzi na test

Jakie pytania mogą pojawić się na sprawdzianie z „Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa? Lista 15 pytań, które często pojawiają się na testach wiedzy z lektur, i 15 odpowiedzi. Kliknij i sprawdź, czy dobrze znasz lekturę Charlesa Dickensa!

Czytaj dalej Opowieść wigilijna – sprawdzian. Pytania i odpowiedzi na test

„Mały Książę” – test znajomości lektury

„Mały Książę” autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego - pytania i odpowiedzi na sprawdzian z lektury. W poście znajduje się lista 15 pytań, które często pojawiają się na teście wiedzy z „Małego Księcia”. Pod każdym pytaniem jest wzorcowa odpowiedź.

Czytaj dalej „Mały Książę” – test znajomości lektury

„Świtezianka” – test z lektury. Lista 15 pytań na sprawdzian

W artykule znajduje się 15 pytań i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na teście ze „Świtezianki” autorstwa Adama Mickiewicza. Zajrzyj i sprawdź, czy dobrze znasz balladę i czy zaliczysz sprawdzian ze „Świtezianki” na piątkę.

Czytaj dalej „Świtezianka” – test z lektury. Lista 15 pytań na sprawdzian

Serwer Dell R540 – dla kogo?

Wiele firm, które pracują na danych zastanawia się, czy serwer to inwestycja. Czy właśnie dla ich firm jest to konieczny wydatek. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej serwerowi Dell R540 i ocenimy dla kogo będzie on odpowiedni. Zapraszamy do lektury! (więcej…)

Czytaj dalej Serwer Dell R540 – dla kogo?

Sprawdzian z „Pana Tadeusza”

Sprawdzian z „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza - przykładowe pytania i odpowiedzi. Wyjaśnienie najważniejszych kwestii i zagadnień opisanych w „Panu Tadeuszu”. Sprawdź, czy jesteś dobrze przygotowany do kartkówki z lektury!

Czytaj dalej Sprawdzian z „Pana Tadeusza”