Polscy idealiści na tle społecznego rozkładu w „Lalce” Bolesława Prusa – rozprawka

Ignacy Rzecki, Stanisław Wokulski oraz Julian Ochocki to bohaterowie „Lalki” Bolesława Prusa, których należy uznać za polskich idealistów na tle społecznego rozkładu. W poście znajduje się wzorcowa rozprawka o romantykach i pozytywistach, która broni powyższej tezy.

Czytaj dalejPolscy idealiści na tle społecznego rozkładu w „Lalce” Bolesława Prusa – rozprawka

„Opowieść wigilijna” – sprawdzian. Pytania i odpowiedzi na test

Jakie pytania mogą pojawić się na sprawdzianie z „Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa? Lista 15 pytań, które często pojawiają się na testach wiedzy z lektur, i 15 odpowiedzi. Kliknij i sprawdź, czy dobrze znasz lekturę Charlesa Dickensa!

Czytaj dalej„Opowieść wigilijna” – sprawdzian. Pytania i odpowiedzi na test

„Świtezianka” – test z lektury. Lista 15 pytań na sprawdzian

W artykule znajduje się 15 pytań i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na teście ze „Świtezianki” autorstwa Adama Mickiewicza. Zajrzyj i sprawdź, czy dobrze znasz balladę i czy zaliczysz sprawdzian ze „Świtezianki” na piątkę.

Czytaj dalej„Świtezianka” – test z lektury. Lista 15 pytań na sprawdzian

Przyroda – sprzyjająca siła, coś, co można oswoić czy niszczące zjawisko? Rozprawka maturalna

Rozprawka maturalna dotycząca przyrody i jej roli w życiu człowieka. Przyroda jako sprzyjająca siła i niszczące zjawisko zarazem. Przyroda jako coś, czego nie można oswoić. Na przykładzie historii Świtezianki i strzelca, Jacka Soplicy oraz Aliny i Balladyny.

Czytaj dalejPrzyroda – sprzyjająca siła, coś, co można oswoić czy niszczące zjawisko? Rozprawka maturalna